Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ19PB
D38999/20JJ19PB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ19PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ19PB.pdf
Availability of D38999/20JJ19PB
QUANTITY
D38999/20JJ19PB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ19PB
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ19PB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ19PB
Related LinksD38999/, D38999/20JJ19PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ19PB Details Description
Related parts for D38999/20JJ19PB
TRIMMER 2K OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL 3.5V 8-DIP datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2MM VERT SMT 10AU datasheet.pdf
IC FPGA 1200 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 7.62MM datasheet.pdf
RES 90.6 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FUSE 250V 5X20 T LBC 160MA datasheet.pdf