Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ20PD-LC
D38999/20JJ20PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ20PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 30POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20JJ20PD-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ20PD-LC
QUANTITY
D38999/20JJ20PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ20PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ20PD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ20PD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ20PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ20PD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ20PD-LC
JUMPER-H9991TR/1852BK/X 6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13.5-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf