Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ29PA
D38999/20JJ29PA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ29PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ29PA.pdf
Availability of D38999/20JJ29PA
QUANTITY
D38999/20JJ29PA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ29PA
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ29PA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ29PA
Related LinksD38999/, D38999/20JJ29PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ29PA Details Description
Related parts for D38999/20JJ29PA
IDC CABLE - MSC60K/MC60M/MCS60K datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 9A TO-220F datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 5A TO277A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HC RELAY 2 FORM C 120VAC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 8A TO277A datasheet.pdf
IC REG LDO 4.2V 0.3A datasheet.pdf