Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ29PC-LC
D38999/20JJ29PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ29PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ29PC-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ29PC-LC
QUANTITY
D38999/20JJ29PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ29PC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ29PC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ29PC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ29PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ29PC-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ29PC-LC
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 30POS DL SR 30AU datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP FILM 3600PF 5% 3KVDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf