Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ37HB
D38999/20JJ37HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ37HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 39C 39#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20JJ37HB.pdf
Availability of D38999/20JJ37HB
QUANTITY
D38999/20JJ37HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ37HB
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ37HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ37HB
Related LinksD38999/, D38999/20JJ37HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ37HB Details Description
Related parts for D38999/20JJ37HB
FIXED IND 1UH 50MA 400 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CORD 3POS FEMALE STR 12' 22AWG datasheet.pdf
CONN HEADER 37POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES 2.51 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEX NUT 0.394" NYLON M6 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf