Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ37SC
D38999/20JJ37SC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ37SC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 39C 39#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20JJ37SC.pdf
Availability of D38999/20JJ37SC
QUANTITY
D38999/20JJ37SC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ37SC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ37SC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ37SC
Related LinksD38999/, D38999/20JJ37SC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ37SC Details Description
Related parts for D38999/20JJ37SC
CABLE ASSEMBLY 3000R SERIES AMP datasheet.pdf
CARD EDGE 62POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 50POS .050" SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 1MHZ 8SOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
WATER CONTACT INDICAT 12 INX180 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf