Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ43BD
D38999/20JJ43BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ43BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JJ43BD.pdf
Availability of D38999/20JJ43BD
QUANTITY
D38999/20JJ43BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ43BD
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ43BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ43BD
Related LinksD38999/, D38999/20JJ43BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ43BD Details Description
Related parts for D38999/20JJ43BD
CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0" datasheet.pdf
PROBE PIN TIP SET/2 RED/BLK datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 75MA SNT6A datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX SGL 16DIP datasheet.pdf
KIT STARTER OEM SRL 311I RS232 datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 6A 800V GBU datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf