Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ43HB-LC
D38999/20JJ43HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ43HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ43HB-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ43HB-LC
QUANTITY
D38999/20JJ43HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ43HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ43HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ43HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ43HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ43HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ43HB-LC
CHOKE COMMON MODE 200 OHM SMD datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 WW datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 36POS SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CABLE 3COND 28AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT PIN datasheet.pdf