Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ43SB-LC
D38999/20JJ43SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ43SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JJ43SB-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ43SB-LC
QUANTITY
D38999/20JJ43SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ43SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ43SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ43SB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ43SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ43SB-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ43SB-LC
RES SMD 36K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS .200X.150 GOLD datasheet.pdf
IC FIFO 4096X18 12NS 28DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 6.49 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC CTLR BATT CHARGER CC/CV 20QFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SSMCX JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf