Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ61HD
D38999/20JJ61HD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ61HD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ61HD.pdf
Availability of D38999/20JJ61HD
QUANTITY
D38999/20JJ61HD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ61HD
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ61HD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ61HD
Related LinksD38999/, D38999/20JJ61HD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ61HD Details Description
Related parts for D38999/20JJ61HD
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN FPC TOP 35POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 10W datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC P600 datasheet.pdf
26500 61C 61#20 P BY PLUG LC datasheet.pdf
100UF 40V 10X16 105C RAD datasheet.pdf