Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ61SD-LC
D38999/20JJ61SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ61SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JJ61SD-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ61SD-LC
QUANTITY
D38999/20JJ61SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ61SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ61SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ61SD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ61SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ61SD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ61SD-LC
AC/DC CONVERTER 15V 45W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS 1MM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
GDT 400V 30% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
1"X 4" RECTANGLES - 5/PK datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf