Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ61SN-LC
D38999/20JJ61SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ61SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JJ61SN-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ61SN-LC
QUANTITY
D38999/20JJ61SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ61SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ61SN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ61SN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ61SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ61SN-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ61SN-LC
IC COMP 7NS ULTRA-FAST 8-SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -42DB datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SERIES HERMETIC datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf
IC BATTERY MONITOR 64TQFP datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 4PVH 8 COL WK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf