Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ7AA
D38999/20JJ7AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ7AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 99C 97#22D 2#8 TWIN PIN RE
Datasheet Download
D38999/20JJ7AA.pdf
Availability of D38999/20JJ7AA
QUANTITY
D38999/20JJ7AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ7AA
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ7AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ7AA
Related LinksD38999/, D38999/20JJ7AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ7AA Details Description
Related parts for D38999/20JJ7AA
CONN HEADER 12POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 44.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 72POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
ACS HANDADAPTER FOR 646/647 BRN datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 16MM RND datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV PHVOLT 8SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 166.62875MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf