Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ90SA-LC
D38999/20JJ90SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ90SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 46C MIXED SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20JJ90SA-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ90SA-LC
QUANTITY
D38999/20JJ90SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ90SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ90SA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ90SA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ90SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ90SA-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ90SA-LC
IC OTP 512KBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1.62M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY TIME ANALOG 10A 12V 8PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 750MA 230 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
DIE SET (4) (ACP-C-596) datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CAP CER 4PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf