TDK Corporation NLV25T-R33J-EFD
NLV25T-R33J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-R33J-EFD
Brief Description
FIXED IND 330NH 400MA 600 MOHM
Datasheet Download
NLV25T-R33J-EFD.pdf
Availability of NLV25T-R33J-EFD
QUANTITY
NLV25T-R33J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-R33J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV25T-R33J-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant400MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-R33J-EFD
Related LinksNLV25T-, NLV25T-R33J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-R33J-EFD Details Description
Related parts for NLV25T-R33J-EFD
AC/DC CONVERTER 5V 25W datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 80POS RT/A datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 96VWM 163.8VC P600 datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
XCEDE 3W 2PVH 4COL datasheet.pdf