Amphenol Aerospace Operations D38999/20KG39BC
D38999/20KG39BC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KG39BC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 37#20 2#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KG39BC.pdf
Availability of D38999/20KG39BC
QUANTITY
D38999/20KG39BC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KG39BC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KG39BC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KG39BC
Related LinksD38999/, D38999/20KG39BC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KG39BC Details Description
Related parts for D38999/20KG39BC
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ24170-610-15V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
2.0MM 8CKT L/P WAFER ASSY datasheet.pdf
FAIRLEAD BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 SKT RECP datasheet.pdf
20UF 50V 8X20.5 105C AXI datasheet.pdf