Amphenol Aerospace Operations D38999/20KG41JN-LC
D38999/20KG41JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KG41JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 41C 41#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KG41JN-LC.pdf
Availability of D38999/20KG41JN-LC
QUANTITY
D38999/20KG41JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KG41JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KG41JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KG41JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20KG41JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KG41JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20KG41JN-LC
VARISTOR 900V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 18POS datasheet.pdf
VARISTOR 162V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
MICRO 15C P 10" WHT datasheet.pdf