Amphenol Aerospace Operations D38999/20KH21PC-LC
D38999/20KH21PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KH21PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 21C 21#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20KH21PC-LC.pdf
Availability of D38999/20KH21PC-LC
QUANTITY
D38999/20KH21PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KH21PC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KH21PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KH21PC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20KH21PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KH21PC-LC Details Description
Related parts for D38999/20KH21PC-LC
IC HEX INV SCHMITT TRIG 14TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE TSOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
LED PNL IND 7MM YLW INTERNL datasheet.pdf
CABLE COAX RISER RG6 18AWG 1000' datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC MIXER DBL-BAL MMIC 8-MSOP datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 4.5V datasheet.pdf