Amphenol Aerospace Operations D38999/20KH53AC
D38999/20KH53AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KH53AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 53C 53#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20KH53AC.pdf
Availability of D38999/20KH53AC
QUANTITY
D38999/20KH53AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KH53AC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KH53AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KH53AC
Related LinksD38999/, D38999/20KH53AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KH53AC Details Description
Related parts for D38999/20KH53AC
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST/NO 16A QC TERM datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FIFO SS 1024X36 6NS 128-TQFP datasheet.pdf
10P MTA156 ASSY 18AWG ORA LF datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 642K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SATA TERM POWER CABLE RCPT CRIMP datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf