Yageo 9T08052A2402DBHFT
9T08052A2402DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2402DBHFT
Brief Description
RES SMD 24K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2402DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2402DBHFT
QUANTITY
9T08052A2402DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2402DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2402DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2402DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2402DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2402DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2402DBHFT
CONN HEADER 120POS W/POST SMD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:6 100MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CAVITY PLUG 2.5MM SYST DIA 6.4MM datasheet.pdf
KIT DEV 4.3" TOUCH SCREEN REV.2 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
FERRITE CHIP 300OHM 2550MA 1210 datasheet.pdf
SWITCH 30A CC 3P UL489 datasheet.pdf