Amphenol Aerospace Operations D38999/20KH53JB
D38999/20KH53JB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KH53JB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 53C 53#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KH53JB.pdf
Availability of D38999/20KH53JB
QUANTITY
D38999/20KH53JB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KH53JB
Internal Part NumberEIS-D38999/20KH53JB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KH53JB
Related LinksD38999/, D38999/20KH53JB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KH53JB Details Description
Related parts for D38999/20KH53JB
CONN HEADER .100 SINGL STR 32POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 22MM 1/4-18NPT 5V datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 2DIGIT ALGAAS CC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
IC MCU USB 32K FLASH 48TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 141MA 20 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 300PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf