Amphenol Aerospace Operations D38999/20KJ19PC
D38999/20KJ19PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KJ19PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 19C 19#12 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20KJ19PC.pdf
Availability of D38999/20KJ19PC
QUANTITY
D38999/20KJ19PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KJ19PC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KJ19PC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KJ19PC
Related LinksD38999/, D38999/20KJ19PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KJ19PC Details Description
Related parts for D38999/20KJ19PC
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 10MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 70POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V 1111 datasheet.pdf
CONN SMC JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.033UF 50V X7R 10SIP datasheet.pdf
MINIMC-GIGABIT MODULE, TX/SSLX-S datasheet.pdf
THUMB SCREW 573MM EVCCON 7175710 datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf