Amphenol Aerospace Operations D38999/20KJ43JD-LC
D38999/20KJ43JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KJ43JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 43C 23#20 20#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KJ43JD-LC.pdf
Availability of D38999/20KJ43JD-LC
QUANTITY
D38999/20KJ43JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KJ43JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KJ43JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KJ43JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20KJ43JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KJ43JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20KJ43JD-LC
IC DAC 14BIT DUAL R-R VOUT 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 47M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 50MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 180POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
MICRO 31C P /11 10CR 72" datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf