Cree Inc. XBHAWT-00-0000-0000T40D4
XBHAWT-00-0000-0000T40D4 picture photo
Mfg. Part Number
XBHAWT-00-0000-0000T40D4
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
Datasheet Download
XBHAWT-00-0000-0000T40D4.pdf
Availability of XBHAWT-00-0000-0000T40D4
QUANTITY
XBHAWT-00-0000-0000T40D4 Order Process
Ship out your order
Specifications of XBHAWT-00-0000-0000T40D4
Internal Part NumberEIS-XBHAWT-00-0000-0000T40D4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package1,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesXLamp® XB-H
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Flux @ 85°C, Current - Test250 lm (240 lm ~ 260 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test123 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max1.5A
Viewing Angle110°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XBHAWT-00-0000-0000T40D4
Related LinksXBHAWT-00-00, XBHAWT-00-0000-0000T40D4 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XBHAWT-00-0000-0000T40D4 Details Description
Related parts for XBHAWT-00-0000-0000T40D4
TOUCH SCREEN 8.4" datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 1.1A 380 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR24B/AE24M/AKR24B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SAFETY MAT 750X1800MM datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 POLYSTYRENE 10MM datasheet.pdf
XCEDE 2W 4PVH 4COL datasheet.pdf