Amphenol Aerospace Operations D38999/20KJ4SD-LC
D38999/20KJ4SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KJ4SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 143C 48#20 8#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KJ4SD-LC.pdf
Availability of D38999/20KJ4SD-LC
QUANTITY
D38999/20KJ4SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KJ4SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KJ4SD-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KJ4SD-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20KJ4SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KJ4SD-LC Details Description
Related parts for D38999/20KJ4SD-LC
DIODE ARRAY GP 80V 250MA SOT363 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
CONN MALE HOUSING 8PIN #20 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
RES ARRAY 12 RES 10K OHM 24SSOP datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
SCR FAST SW 600V 150A TO200AB datasheet.pdf