Amphenol Aerospace Operations D38999/20LA35PN-LC
D38999/20LA35PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20LA35PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 6C 6#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20LA35PN-LC.pdf
Availability of D38999/20LA35PN-LC
QUANTITY
D38999/20LA35PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20LA35PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20LA35PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20LA35PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20LA35PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20LA35PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20LA35PN-LC
CONN EDGECARD 20POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 10M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR FOR S-LINK datasheet.pdf
IC RECEIVER DTMF 16PAIR 8DIP datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 4GBIT 800MHZ FBGA datasheet.pdf
IC FLASH 512MBIT 100NS LBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf