Amphenol Aerospace Operations D38999/20LA98HA
D38999/20LA98HA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20LA98HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 3C 3#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20LA98HA.pdf
Availability of D38999/20LA98HA
QUANTITY
D38999/20LA98HA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20LA98HA
Internal Part NumberEIS-D38999/20LA98HA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20LA98HA
Related LinksD38999/, D38999/20LA98HA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20LA98HA Details Description
Related parts for D38999/20LA98HA
CONN HEADER LOPROFILE 58POS .100 datasheet.pdf
SSD 3.5" IDEP 28GB datasheet.pdf
IC REG TRPL BCK/LINEAR 32-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 8X50GHZ 120KM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf