Amphenol Aerospace Operations D38999/20LD15PN
D38999/20LD15PN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20LD15PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20LD15PN.pdf
Availability of D38999/20LD15PN
QUANTITY
D38999/20LD15PN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20LD15PN
Internal Part NumberEIS-D38999/20LD15PN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20LD15PN
Related LinksD38999/, D38999/20LD15PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20LD15PN Details Description
Related parts for D38999/20LD15PN
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder Paste datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 287 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.84K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.68M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
MCU AVR 128K FLASH 1.6V datasheet.pdf