Amphenol Aerospace Operations D38999/20LD35AN
D38999/20LD35AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20LD35AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 37C 37#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20LD35AN.pdf
Availability of D38999/20LD35AN
QUANTITY
D38999/20LD35AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20LD35AN
Internal Part NumberEIS-D38999/20LD35AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20LD35AN
Related LinksD38999/, D38999/20LD35AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20LD35AN Details Description
Related parts for D38999/20LD35AN
MULTI-PAIR 22COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR34H/AE34M/HPL34H datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 10A D2PAK datasheet.pdf
KIT DEVELOPMENT FOR W681310 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
INDICATOR NEON AMBER PANEL MNT datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE MV CL-14 8.3KV 175E datasheet.pdf
IND 1.5UH 20% SMD datasheet.pdf
220UF 35V 11X38 105C AXI datasheet.pdf