Amphenol Aerospace Operations D38999/20LF11AN
D38999/20LF11AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20LF11AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 11C 11#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20LF11AN.pdf
Availability of D38999/20LF11AN
QUANTITY
D38999/20LF11AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20LF11AN
Internal Part NumberEIS-D38999/20LF11AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20LF11AN
Related LinksD38999/, D38999/20LF11AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20LF11AN Details Description
Related parts for D38999/20LF11AN
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEADER .050" GRID R/A SIP 50POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 14POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC I2C HUB 5CH EXPANDBL 20-TSSOP datasheet.pdf
RES 6.80 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 160UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 4.17K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf