Amphenol Aerospace Operations D38999/20LH35AN
D38999/20LH35AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20LH35AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 100C 100#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20LH35AN.pdf
Availability of D38999/20LH35AN
QUANTITY
D38999/20LH35AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20LH35AN
Internal Part NumberEIS-D38999/20LH35AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20LH35AN
Related LinksD38999/, D38999/20LH35AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20LH35AN Details Description
Related parts for D38999/20LH35AN
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf