Amphenol Aerospace Operations D38999/20LH35HN
D38999/20LH35HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20LH35HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 100C 100#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20LH35HN.pdf
Availability of D38999/20LH35HN
QUANTITY
D38999/20LH35HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20LH35HN
Internal Part NumberEIS-D38999/20LH35HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20LH35HN
Related LinksD38999/, D38999/20LH35HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20LH35HN Details Description
Related parts for D38999/20LH35HN
DIODE SCHOTTKY 15V 0.02A SOD323 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV ADJ 20SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 11 OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 600MHZ 16WQFN datasheet.pdf
8 IN 8 OUT PNP datasheet.pdf
TERMINAL STRAIN RELIEF datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf