Amphenol Aerospace Operations D38999/20MA35PC-LC
D38999/20MA35PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MA35PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 6C 6#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20MA35PC-LC.pdf
Availability of D38999/20MA35PC-LC
QUANTITY
D38999/20MA35PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MA35PC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MA35PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MA35PC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MA35PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MA35PC-LC Details Description
Related parts for D38999/20MA35PC-LC
IDC CABLE - MSC34K/MC34G/MCG34K datasheet.pdf
RES 432K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 20V SMAJ datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN M8 FML 4POS datasheet.pdf