Amphenol Aerospace Operations D38999/20MA98PD-LC
D38999/20MA98PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MA98PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 3C 3#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20MA98PD-LC.pdf
Availability of D38999/20MA98PD-LC
QUANTITY
D38999/20MA98PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MA98PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MA98PD-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MA98PD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MA98PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MA98PD-LC Details Description
Related parts for D38999/20MA98PD-LC
CONN PLUG RTANG 24+8 POS DIN PCB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1.5A SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CABLE 4COND 10AWG BLACK 250' datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 277VAC 28VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" GOLD datasheet.pdf
CABLE 15COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 630V X7R RADIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf