Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD15PC
D38999/20MD15PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD15PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MD15PC.pdf
Availability of D38999/20MD15PC
QUANTITY
D38999/20MD15PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD15PC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD15PC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD15PC
Related LinksD38999/, D38999/20MD15PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD15PC Details Description
Related parts for D38999/20MD15PC
BOX ABS BLACK 4.41"L X 2.44"W datasheet.pdf
CONV DC-DC 15W 48VIN 1.8VOUT SMD datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RELAY SSR SPST SGL 0.6A 6SMD GW datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 36A AC/DC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
BLZP 5.00/09/90F SN BK BX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf