Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD18AB
D38999/20MD18AB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD18AB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MD18AB.pdf
Availability of D38999/20MD18AB
QUANTITY
D38999/20MD18AB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD18AB
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD18AB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD18AB
Related LinksD38999/, D38999/20MD18AB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD18AB Details Description
Related parts for D38999/20MD18AB
MOSFET P-CH 20V 5.4A 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC D/A CONV LP 16-BIT 8VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 196 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION MCP1632 8MSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf