Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD18BN
D38999/20MD18BN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD18BN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MD18BN.pdf
Availability of D38999/20MD18BN
QUANTITY
D38999/20MD18BN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD18BN
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD18BN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD18BN
Related LinksD38999/, D38999/20MD18BN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD18BN Details Description
Related parts for D38999/20MD18BN
TRANS PNP 80V 25A TO3 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 3.2"L X 3.2"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20UNF 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 220K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 2.54MM datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
RES 267 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC HEX INV SCHMITT TRIG 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7S 0805 datasheet.pdf