Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME26PE-LC
D38999/20ME26PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME26PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/20ME26PE-LC.pdf
Availability of D38999/20ME26PE-LC
QUANTITY
D38999/20ME26PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME26PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME26PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME26PE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ME26PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME26PE-LC Details Description
Related parts for D38999/20ME26PE-LC
CAP PUSHBUTTON ROUND BROWN datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CONV DC-DC DPA SWITCH 8SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 5.99"LX3.99"W datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 500E 5.5KV datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf