Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME26PE-LC
D38999/20ME26PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME26PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/20ME26PE-LC.pdf
Availability of D38999/20ME26PE-LC
QUANTITY
D38999/20ME26PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME26PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME26PE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME26PE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ME26PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME26PE-LC Details Description
Related parts for D38999/20ME26PE-LC
IDC CABLE - MKC34A/MC34M/MKC34A datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 9VDC 3.5KHZ PANEL datasheet.pdf
IC VOLT TRANSCVR 19BIT 48BGA datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 46POS .76M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
PRESSURE SENSOR AEA 1.000 C27/2 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 22AWG 500' datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/30/180LF 1.5SN BK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1562MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 1.5A datasheet.pdf