Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME2AD
D38999/20ME2AD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME2AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 39C 38#22D 1#8 TWIN PIN RE
Datasheet Download
D38999/20ME2AD.pdf
Availability of D38999/20ME2AD
QUANTITY
D38999/20ME2AD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME2AD
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME2AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME2AD
Related LinksD38999/, D38999/20ME2AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME2AD Details Description
Related parts for D38999/20ME2AD
RES SMD 100 OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/SHTDWN 28-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 5A 24V datasheet.pdf
CBL 23POS 0.5MM JMPR TYPE A 4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf