Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME35BE
D38999/20ME35BE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME35BE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/20ME35BE.pdf
Availability of D38999/20ME35BE
QUANTITY
D38999/20ME35BE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME35BE
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME35BE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME35BE
Related LinksD38999/, D38999/20ME35BE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME35BE Details Description
Related parts for D38999/20ME35BE
IC BUFF DVR LOW V N-INV 20DQFN datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 60A 300VAC datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-35V 300MA datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M30 15MM PNP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 9.1K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 20W CM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CAP POLY 560UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf