Vishay Semiconductor/Diodes Division MBRF30H60CTHE3/45
MBRF30H60CTHE3/45 picture photo
Mfg. Part Number
MBRF30H60CTHE3/45
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V ITO220
Datasheet Download
MBRF30H60CTHE3/45.pdf
Availability of MBRF30H60CTHE3/45
QUANTITY
MBRF30H60CTHE3/45 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRF30H60CTHE3/45
Internal Part NumberEIS-MBRF30H60CTHE3/45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)60V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If680mV @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr60µA @ 60V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Supplier Device PackageITO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRF30H60CTHE3/45
Related LinksMBRF30H6, MBRF30H60CTHE3/45 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
MBRF30H60CTHE3/45 Details Description
Related parts for MBRF30H60CTHE3/45
TRIAC ALTERNISTOR 400V 16A TO263 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
ADAPTER 44-VQFP COOLRUNNER II datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
21P MTA100 CONN ASSY TAPE LF datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
OSC VCSO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711 datasheet.pdf
TEST FIXTURE FOR CGHV96100F2 datasheet.pdf
FIXED IND 9.5NH 1.6A 52 MOHM SMD datasheet.pdf