Susumu RG1608V-301-C-T5
RG1608V-301-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-301-C-T5
Brief Description
RES SMD 300 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-301-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-301-C-T5
QUANTITY
RG1608V-301-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-301-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-301-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-301-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-301-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-301-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-301-C-T5
IDC CABLE - MKS26K/MC26F/MPR26K datasheet.pdf
IC COMPARATOR MAGNITUDE 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS 133.33MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
PACK ROUND 1 POS 111MM D 38.2MMH datasheet.pdf