Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME35SE-LC
D38999/20ME35SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME35SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/20ME35SE-LC.pdf
Availability of D38999/20ME35SE-LC
QUANTITY
D38999/20ME35SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME35SE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME35SE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME35SE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ME35SE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME35SE-LC Details Description
Related parts for D38999/20ME35SE-LC
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V NP0 2220 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
IC PROG PWM 5BIT 100KHZ 8-USOP datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
UMMQ-1000-0500-D datasheet.pdf
RES 22K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT PIN datasheet.pdf