Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME6JN-LC
D38999/20ME6JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME6JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT
Datasheet Download
D38999/20ME6JN-LC.pdf
Availability of D38999/20ME6JN-LC
QUANTITY
D38999/20ME6JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME6JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME6JN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME6JN-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20ME6JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME6JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20ME6JN-LC
IC DRIVER H-BRDG DUAL 85MA 8DIP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CHOKE TOROID 1.0MH 25A VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 0.365 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG SHLD 100' datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf