Micron Technology N25Q256A13ESF40G
N25Q256A13ESF40G picture photo
Mfg. Part Number
N25Q256A13ESF40G
Brief Description
IC FLASH 256MBIT 108MHZ 16SO
Datasheet Download
N25Q256A13ESF40G.pdf
Availability of N25Q256A13ESF40G
QUANTITY
N25Q256A13ESF40G Order Process
Ship out your order
Specifications of N25Q256A13ESF40G
Internal Part NumberEIS-N25Q256A13ESF40G
Featured ProductN25Q Series Serial NOR Flash
PCN PackagingTube Packaging Update 14/Jul/2015
Tube Packaging Revision 22/Jul/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,225
Series-
PackagingTube
Memory Size256M (64Mx4)
Speed108MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOP2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N25Q256A13ESF40G
Related LinksN25Q256A, N25Q256A13ESF40G Datasheet, Micron Technology Distributor
N25Q256A13ESF40G Details Description
Related parts for N25Q256A13ESF40G
CONN HEADER 9POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
LED BI-PIN T-1 3/4 RED 660NM 14V datasheet.pdf
RES 0.374 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf