Amphenol Aerospace Operations D38999/20MF11AA
D38999/20MF11AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MF11AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MF11AA.pdf
Availability of D38999/20MF11AA
QUANTITY
D38999/20MF11AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MF11AA
Internal Part NumberEIS-D38999/20MF11AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MF11AA
Related LinksD38999/, D38999/20MF11AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MF11AA Details Description
Related parts for D38999/20MF11AA
IC REG LDO ADJ 7.5A TO263-5 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 47PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 34A 1.33 MOHM datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.97K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 36VOUT 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 19.4VWM 34.7VC DO215AB datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf