Amphenol Aerospace Operations D38999/20MF11AN
D38999/20MF11AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MF11AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MF11AN.pdf
Availability of D38999/20MF11AN
QUANTITY
D38999/20MF11AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MF11AN
Internal Part NumberEIS-D38999/20MF11AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MF11AN
Related LinksD38999/, D38999/20MF11AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MF11AN Details Description
Related parts for D38999/20MF11AN
OPT FIBER CABLE BREAKOUT UNIT datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 21POS datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 10pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE RECTIFIER 400V 12A TO220 datasheet.pdf