Amphenol Aerospace Operations D38999/20MF11JN-LC
D38999/20MF11JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MF11JN-LC
Brief Description
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MF11JN-LC.pdf
Availability of D38999/20MF11JN-LC
QUANTITY
D38999/20MF11JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MF11JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MF11JN-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MF11JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MF11JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MF11JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MF11JN-LC
MEMORY CARD FLASH 34GB datasheet.pdf
IC RS485 TXRX 10MBPS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 208 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 165VIN 18.5VOUT 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 100W datasheet.pdf
RES SMD 2.91K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf