Amphenol Aerospace Operations D38999/20MF11PN-LC
D38999/20MF11PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MF11PN-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MF11PN-LC.pdf
Availability of D38999/20MF11PN-LC
QUANTITY
D38999/20MF11PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MF11PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MF11PN-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MF11PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MF11PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MF11PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MF11PN-LC
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONTROL PWR RELAY OUT CHASSIS MT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CTW MALE PIN 18-20 AWG datasheet.pdf
IC HOST BRIDGE POWERPC 503FCPBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 52.3KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf